17 Sep
17Sep

Навіть якщо у вас адекватна акустика я би радив періодично звертати увагу на струнотримач, особливо на його задню частину. Через певні технологічні процеси виготовлення він з часом може відклеюватись. Таким чином якщо там з'являється щіль то краще віднести в майстерню і не затягувати з цими речами так як такі дефекти зачасту призводять до серйозної деформаціі деки у майбутньому.
Ось так це виглядає на початку:


Щуп на 0,3мм нормально заходить по задній довжині бриджа. Це Yamahа і зазвичай у них не буває проблем зі струнотримачами, але все буває вперше. Окрім щілини спостерігається певна деформація струнотримача, його вигинає по нижній частині і це ще більше сприятиме його відриванню.

Тож приймається рішення про його демонтаж та переклейку :)



Після демонтажу ми спостерігаємо абсолютно стандартну історію для сучасних акустик - лак під струнотримачем не зачищається а сам бридж клеїться прямо на лак через суперклей або епоксидну смолу. В цілому це не є чимось дуже поганим, особливо якщо це щось відносно массового виробництва і коштує не пару тисяч у/о. Але з часом такі конструктивні рішення так чи інакше будуть давати про себе знати.
Тож наступне що треба зробити це зачистити від залишків лаку та клею бридж і місце по контуру під ним. Щоб в результаті отримати таку картину:

Як бачите бридж на цій моделі фарбований, тому і виганило його скоріше за все через комбінацію того що він зверху лакований а знизу було просто дерево через котре він потроху втрачав/набирав вологу і дерево давало певну компресію. Такого би не сталося якби він повністю був зачищений і приклеєний по всій своїй площі.

Якщо це не щось вінтажне і не розбите вщент я завжди використовую Titrbond Original. Епоксидка має сенс тільки у випадку коли все дуже погано та відсутны великі частки деки/струнотримача. Кістковий клей має чудові властивості але відносно складний у використанні і для таких робіт не має особливих переваг.


Дуже вадливо забезпечити щільне прилягання, так щоб струнотримач приблизно повторяв вигини деки і не доводилось робити дуже суттєвий тиск на струбцинах. Склейка під великим тиском також на перспективу ні до чого нормального не приведе.

Залишилось почекати пару днів, прибрати залишки клею, та зробити сетап інструменту, після таких робіт це обов'язкова операція :)